DOTA 2


    Dota 2, Defense of the Ancients (укр. Оборона стародавніх) — багатокористувацька відеогра в жанрі стратегії в реальному часі. Гра є автономним продовження карти DotA гри Warcraft III: Reign of Chaos і її моду Warcraft III: The Frozen Throne. Dota 2 була випущена компанією Valve Corporation для платформи Microsoft Windows як публічне бета-тестування у 2011 році.
    Для OS X та Linux гру було випущено 18 липня 2013 року. 
    Спочатку Dota 2 використовувала ігровий рушій Source, а в 2015 році була портована на Source 2. Dota 2 була першою грою, яка використовувала цей ігровий рушій. Гра доступна лише на інтернет ресурсі Steam.

    У Dota 2 грають 2 команди по 5 осіб у кожній. Кожен гравець контролює лише одного персонажа (або декількох — Міпо, Лон Друїд), якого називають героєм, та, за наявності певних умінь, деяку кількість інших допоміжних одиниць. Кожна команда має табір у своєму куті карти, який слугує місцем початку гри для команди і місцем відродження героїв (у разі їх смерті). Головною метою гри є знищення головної будівлі на базі ворога, для цього герої протягом гри намагаються вбити ворожих героїв та допоміжних істот (кріпів) і зруйнувати захисні ворожі будівлі, здобуваючи таким чином досвід та золото.
Історія

    Розробка Dota 2 почалась 2009 року, коли Valve Corporation найняла IceFrog'а, як головного дизайнера гри. Ігрові критики схвально оцінили графічні можливості гри та геймплей, а також те, що розробники зберегли основну механіку DotA. Серед недоліків гри було відзначено погано розроблену систему навчання, а також не надто люб'язну спільноту. DotA 2 стала найпопулярнішою грою в Steam, зі щоденним онлайном близько 800 000 осіб.

Ігровий процес

Основи

    Dota 2 — командна онлайн гра у жанрі MOBA. Ігровий процес будується навколо боротьби двох команд по п'ять героїв, кожен з яких контролюється одним із гравців. Кожна команда має свій табір: у правому верхньому куті мапи розташовується темна сторона (The Dire), у лівому нижньому — світла сторона (The Radiant).

    Гра проходить у вигляді окремих партій, жодна з попередніх партій не впливає на майбутні. Для участі в партії гравець має розпочати пошук гри. Коли на певному сервері набереться 10 гравців приблизно однакового рівня, партія розпочинається. На початку партії кожен гравець гравець має вибрати одного з доступних героїв. Після того, як усі гравці оберуть собі героя, вони з'являються на карті й починається боротьба. Перемогою вважається знищення головної споруди на ворожій базі — Древнього (англ. Ancient, на ігровому сленгу — трон).

    Герої — основа гри Dota 2, саме їх дії визначають результат партії. Кожен із героїв має особливі навички та здібності та дерево талантів, які визначають їх роль і застосування в грі. Для досягнення мети герої протягом партії здобувають досвід і золото, знищуючи ворогів, зокрема — кріпів — ігрових істот, що контролюються штучним інтелектом і діють за встановленим алгоритмом. Здобутий досвід дає можливість героям підвищити рівень, що дає їм додаткові вміння або посилює ті, якими вони вже володіють.

Карта

    За основу створюваної карти Dota 2 було взято карту Dota з гри Warcraft III: Reign of Chaos.



    Карта гри є майже симетричною. Кожна команда має власний табір у кутах карти — головною метою гри є захист власного табору і знищення ворожого. На базі кожної команди є фонтан — споруда, що відновлює життєві та магічні сили героїв та атакує ворогів при їх наближенні, Древній трон (англ. Ancient) — головна споруда, яку необхідно знищити\захистити, 6 бараків — споруд, із яких час від часу з'являються «кріпи» (при знищенні чужого бараку команда посилює своїх кріпів ближнього чи дальнього бою на кожній із трьох ліній), по 15 «колодязів», знищення яких приносить герою невелику кількість золота, 3 башти — захисні споруди, що атакують ворогів при їх наближенні. Баз поєднані трьома лініями: верхня — топ-лінія; нижня — бот-лінія; середня — мід-лінія. На кожній лінії розташовано по 2 башти кожної з команд. Чим далі башта від бази, тим вона слабша. Простір між лініями заповнено лісом або джунглями. У джунглях є табори нейтральних кріпів — по 6 у лісі кожної команди, один з цих таборів зайнятий Древніми кріпами — невразливими до магії сильними істотами, вбити яких на початкових рівнях дуже важко. Із північного заходу на південний схід перпендикулярно до мід-лінії по карті протікає річка, що поділяє карту на дві частини — світлу та темну.

Режими гри


    У налаштуваннях пропонуються такі «Режими гри»:

  • All Random Кожному гравцю дається випадковий герой.
  • All Pick Гравцю доступні всі герої, яких ще не обрали інші гравці.
  • Turbo Пришвидшена версія режиму All Pick
  • Single Draft Гравцю дається на вибір три випадкових героя.
  • Random Draft Гравці по черзі обирають героя з 20 випадкових.
  • Least Played Mode Гравець не може обрати з-поміж 40 героїв, якими грає найкраще.
  • Captains Mode У кожній команді призначається капітан, який обирає 5 героїв для своєї команди і, таким чином, забороняє 5 героїв для обрання капітану суперника.
  • Ability Draft Гравцям даються випадкові герої. Потім гравці обирають вміння для своїх героїв.
  • All Random Deathmatch Гравцям даються випадкові герої. Після смерті дається новий герой. У кожної команді є по 40 життів.
    Окрім цих є й інші режими, які можна обирати лише у приватному кабінеті:

  • Mid Only Гра ведеться лише на центральній лінії.
  • Reverse Captains Mode Капітанам надається можливість обирати героїв для команди суперника (за схемою Captains Mode).

Сюжет

    Тривалий час Dota 2 не мала сюжетного режиму, проте у червні 2017 року Valve впровадили його у формі низки завдань, які гравці мусять виконувати разом. Він доступний тільки тим гравцям, що придбали «бойову перепустку» (англ. Battle Pass).

    Сюжетну кампанію під назвою «Siltbreaker» поділено на два акти. Перший отримав назву «Піски Долі» (англ. The Sands of Fate) і присвячений пригодам у підводній в'язниці «Темний риф» (англ. Dark Reef), де герої мусять завадити звільненню злої сили.



Tурніри Dota 2


    Dota 2, як і її попередниця DotA, є кіберспортивною дисципліною. Ще під час бета-тестування було проведено кілька великих турнірів, найбільшим з яких є The International, на території СНД популярним є турнір Starladder, також існує велика кількість регіональних турнірів та дрібних аматорських турнірів.
The International

    Докладніше: The International

    У перші дні бета-тестування на кіберспортивому чемпіонаті GamesCom було проведено турнір The International у дисципліні Dota 2, організований самою Valve. На ньому змагалися 16 найкращих команд світу, а сума призових була становила 1,6 млн доларів США. Переможцем турніру, а також власником одного мільйона доларів, стала українська команда Natus Vincere (Na'Vi).

    Через рік в американському місті Сієтл було проведено другий турнір The International 2. Переможцем турніру та власником мільйона доларів стала китайська команда iG, команда Natus Vincere посіла друге місце.

    2013 року знову в Сієтлі було проведено черговий турнір The International 3. Переможцем турніру та власником 1 437 190 доларів стала шведська команда Alliance, команда Natus Vincere посіла друге місце та здобула 632 364 доларів, третє місце посіла команда Orange (287 438 доларів)

    2014 року проведено турнір The International 2014. Він теж відбувся в Сієтлі. Призовий фонд турніру сягнув 10 мільйонів доларів. Переможцем турніру стала китайська команда Newbee. Вона отримала 5 мільйонів доларів.

    The International 2015 пройшов із 3 по 8 серпня 2015 року в Сієтлі. Україну знову представляла Natus Vincere.

    У 2016 турнір The International 2016 тривав із 8 по 13 серпня також в Сієтлі. Na'Vi отримали запрошення безпосередньо від організаторів (англ. Direct invitation). Призовий фонд становив $20 770 460, а приз за перше місце — $9 139 002. Перше місце посіла китайська команда Wings Gaming. За перебігом турніру спостерігали близько 5,5 млн чоловік, близько половини з них — із Китаю. Natus Vincere поділила чотири останні місця (13—16), заробила $103 828.

    У 2017 на турнірі The International 2017 перемогла команда Team Liquid, вигравши більше $10 000 000.
Team Liquid logo.png
    У 2018 на турнірі The International 2018 перемогла команда OG, вигравши $11 234 758.
    У 2019 на турнірі The International 2019 перемогла команда OG, вигравши $15 620 181.

OG (киберспортивная организация) — Википедия

    2020 року турнір не проводився через пандемію COVID-19.
В Україні

    Ігровий турнір GAME CUP CEE з Dota 2 був проведений у вересні 2019 в рамках виставки CEE.

Коментарі

  1. Лучшая игра своего рода,главное бесплатная и не токсичная.Спасибо автору!

    ВідповістиВидалити
  2. Игра не просто класс,а космос.Надеюсь когда-то с автором поиграем ))

    ВідповістиВидалити
  3. Шкода що немає моєї улюбленої команди - Na'Vi.НАВІ ВПЕРЕД!!!!

    ВідповістиВидалити
  4. Класна гра,але допис набагато кращий!)

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Counter-Strike: Global Offensive

Оsu!