Metro Exodus
Metro Exodus — відеогра, шутер від першої особи, розроблена українською компанією 4A Games й видана Deep Silver 15 лютого 2019 року на Microsoft Windows, PlayStation 4 і Xbox One. Metro Exodus є третьою грою у «Всесвіті Метро 2033», сюжет якого заснований на романах Дмитра Глуховського і продовжує історію Мetro 2033 та Metro: Last Light.
Гра продовжує історію позитивної кінцівки Metro: Last Light, прийняту за канон.
Головний герой — Артем із групою вцілілих рейнджерів ордена «Спарта» розкривають, що поза Москвою також є вцілілі після війни. Вони покидають столицю на паротязі «Аврора» та їдуть далеко на схід шукати нове місце. Історія починається з суворої ядерної зими й відбувається протягом одного року. Інший персонаж гри, який повернувся з попередніх ігор і книги «Метро 2035», — Анна, яка тепер є дружиною Артема.
26 березня 2019 року разом із оновленням, розробники також випустили повну українську локалізацію.
Ігровий процес
Metro Exodus, як і попередні ігри серії, є шутером від першої особи з елементами survival horror і стелс-екшн. Дії відбуваються на постапокаліптичних просторах колишньої Російської Федерації, де гравець в ролі молодого чоловіка Артема мусить давати собі раду з новими небезпеками світу й брати участь у боротьбі проти мутованих істот, а також вороже налаштованих людей. В цій грі перевага належить просторам на поверхні, а не тунелям і станціям метро. Вони включають як лінійні локації, так і відкриті, де існує кілька альтернативних шляхів до мети. На відміну від Москви, де відбувались події попередніх ігор, в Metro Exodus дія розгортається в різних регіонах, де є різний рівень радіаційного забруднення, місцеві фракції вцілілих та мутанти. В той же час іноді вимагається носити протигаз, слідкуючи за зношеністю його фільтра. Більшість подорожей відбуваються на паротязі «Аврора», де можна поспілкуватися з іншими персонажами, дізнатися деталі ігрового світу. Кожен персонаж після проходження чергової місії отримує нові діалоги.
Артем володіє арсеналом вогнепальної та іншої зброї, яку можна вдосконалювати такими модулями, як магазини, приціли, глушники тощо. Вдосконалення та витратні матеріали, такі як фільтри для протигаза й аптечки, можливо виготовити самотужки. Для цього слід збирати деталі та хімікати. Предмети першої необхідності виготовляються в рюкзаку. Складніші предмети, наприклад, набої та гранати, створюються на спеціальних верстаках. Крім того зброю необхідно час від часу чистити, інакше вона заклинюватиме в бою. Торгівля в цій грі відсутня.
У грі подано суміш лінійних рівнів і відкритих локацій, доступних для дослідження гравцем. Також є динамічна система погоди, цикл зміни дня й ночі, зміна пір року в міру того, як просувається історія. Це вливає на геймплей, наприклад, вдень Артема легше помічають люди, але зустрічається менше мутантів. Під час зливи або піщаної бурі легше переховуватись. Кілька годин дозволяється пропустити, поки Артем умовно спить або відпочиває біля багаття.
Як і раніше, гра враховує моральність вчинків героя. Так, утримуючись від убивств людей, Артем здобуває схвалення своїх товаришів, що впливає на фінал.
Кінцівки
- «Добрий фінал» — завдяки допомозі товаришів Артем виживає і очолює вцілілих. Мельника ховають з почестями. Артем розповідає про свої плани шукати інших вцілілих. Цей фінал вимагає, щоб принаймні двоє з Альоші, Князя й Даміра лишилися до фіналу в команді, а Альоша при цьому лишився здоровим. Для отримання «доброго» фіналу слід уникати вбивства людей на Волзі та в долині, а на Каспії також звільняти рабів.
- «Поганий фінал» — Артему не вистачає крові для переливання, він помирає від опромінення. Його разом з Мельником ховають на березі Байкалу. Цей фінал настає, якщо сталося дві події з трьох: Князь загинув, Дамір лишився з Гюль, а Альошу було поранено бандитами.
Мммммм.Лучшая игра 2019 года.Сомневаюсь что в скором времени ее кто-то переплюнет (кроме HL3)
ВідповістиВидалитиДякую за коментар!
ВидалитиСогласен с человеком выше,игра действительно топ,в отличии от киберпанка,ее выпустили,а не вы*****. Класс!
ВідповістиВидалити